Яготинсько-Згурівське благочиння > Події > Служіння. Новини > Яготин. Хрещення Господнє. Благословення Йордану на території лікарні у храмі Цілителя Пантелеймона

Яготин. Хрещення Господнє. Благословення Йордану на території лікарні у храмі Цілителя Пантелеймона

21 01 2012

У четвер, 19 січня, у День Богоявлення Господнього у Свято-Пантелеймонівському храмі, який знаходиться на території лікарні було звершено Божественну літургію.
Божественну літургію і чин Великого освячення води звершив керуючий Яготинсько-Згурівським округом протоієрей Рустік Романій. Протоієрей Рустік привітав прихожан зі святом: «Сьогодні Христова Церква святкує одне з найвеличніших своїх свят – Хрещення Господнє, яке ще має назву Богоявлення. В цей день Христос не став вперше Богом, а тільки явив Себе Богом, показавшись, як Єдиний з Трійці, Син Божий у плоті. У перших віках християнства воно вважалося збірним празником, бо об’єднувало в собі кілька подій із життя Ісуса Христа, які свідчили про Його Божество: Різдво, поклін мудреців, хрещення. І назва — Богоявлення — розумілася у множині.
У давнину цього дня відбувалося урочисте хрещення оглашенних, яке називали ще просвіченням або просвітленням. Бо Ісус прийшов, щоб усіх просвітити. «Народ, який сидів у темноті,— читаємо у Євангелії,— побачив велике світло».
Хрещення Господа є прообразом і нашого хрещення – народження у вічність. Також це прообраз нашого миропомазання – отримання дарів Духа Святого, які допоможуть боротися із гріхом та удосконалюватися, стаючи справжніми християнами.
Зі святом вас, здоров’я та Божого благословення».

Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community Ваау! News2.ru Korica SMI2 Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru Mister Wong